Wyśpiewały III miejsce w Konkursie Śpiewaków Ludowych
Wyśpiewały III miejsce w Konkursie Śpiewaków Ludowych

Miło nam poinformować, że w organizowanym po raz pierwszy przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu Konkursie Śpiewaków Ludowych Góralskie Śpiywanie, III miejsce w kategorii Mistrz i Uczeń zdobyły Mirosława Zaziąbło Hubiak – instruktoraka śpiewu – emisji głosu oraz Zuzanna Gierczyk. Gratulujemy serdecznie.

Duet został zgłoszony do Konkursu przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej. Zadaniem Mistrza i ucznia było przygotowanie nagrania wideofonicznego prezentującego śpiew po góralsku.

W jury konkursowym zasiadali Krzysztof Trebunia-Tutka, Aleksander Smaga, Tomasz Hornik i Tadeusz Watycha. Jury, nadesłane nagrania, oceniało według następujących kryteriów: dobór melodii i tekstów gwarowych zgodnych z tradycją regionu, zachowanie właściwego stylu wykonawczego, zróżnicowanie repertuarowe, czystość brzmienia, ogólny wyraz artystyczny i tradycyjny strój.

Nagrania filmowe laureatów publikowane będą na stronie internetowej Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu:  pck.nowotarski.org.pl od dnia 27 kwietnia.

Przypominamy, że w Wiejskich Ośrodkach Kultury w naszej Gminie prowadzone są zajęcia z emisji głosu – nauki śpiewu. Obecne odbywają się w formie online. Chętnych zapraszamy do kontaktu z kierownikami WOK-ów.