Uczą się i bawią budując roboty
Uczą się i bawią budując roboty

W lipcu odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne z robotyki, w których uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Ochotnicy i Tylmanowej oraz dzieci romskie.

Warsztaty prowadzą instruktorzy z Akademii Robotyki ze Starego Sącza.

Robotyka to dyscyplina naukowa, która łączy w sobie mechanikę, automatykę, elektornikę, sensorykę, cybernetykę i informatykę. To niezwykle edukacyjne zajęcia, w czasie których najmłodsi uczą się konstruowania prawdziwych robotów przy pomocy specjalnych klocków wyposażonych w czujniki i elektroniczne elementy pozwalające na wykonywanie najróżniejszych czynności. W czasie pracy dziecko musi wykazać się logicznym i kreatywnym myśleniem. Jest to bardzo nowoczesna i ciekawa propozycja spędzania wolnego czasu.

Zajęcia realizowane są w ramach Programu Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe 6 – 8 lat oraz 9 – 12 lat. Zajęcia odbywają się w Wiejskich Ośrodkach Kultury w Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej i Tylmanowej.

Zadanie pn. „Zajęcia edukacyjne z robotyki” realizuje Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej.

Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021–2030”.