Przywracają ducha dawnych czasów

Ruszyły przygotowania do nagrania pierwszego materiału filmowego w ramach zadania „My górale i nasza tożsamość” realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej.

Łącznie zostanie przygotowanych 5 filmów. Nagrania będą związane z kulturą i tradycją Gminy Ochotnica Dolna. Będą kręcone w autentycznych warunkach z uwzględnieniem wszelkich detali. Dlatego już teraz podczas spotkań etno i warsztatów trwają przygotowania, gromadzone są materiały i stare sprzęty oraz odbywają się próby, które mają na celu odzwierciedlić dawne życie mieszkańców Tylmanowej i Ochotnicy.

Aktualnie podejmowane są starania związane z odtworzeniem okresu Wielkiego Postu i przygotowania tradycyjnych palm wielkanocnych, które są święcone w Niedzielą Palmową. Zarówno reżyser Michał Busek jak i aktorzy mają na uwadze, że wydarzenie nie rozgrywa się współcześnie tylko przed około pięćdziesięcioma laty.

W działania zaangażowani są członkowie Stowarzyszenia Klubu Seniora „Wiecznie Młodzi” oraz przedstawiciele Dziecięcego Teatru Muzycznego „Hejo”. 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

cof

cof

oznor

cof