Warsztaty teatralne, czyli o tradycji i kulturze w Tylmanowej i Ochotnicy

 

Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej realizuje zadanie „My górale i nasza tożsamość” w ramach programu EtnoPolska 2020. W projekcie zaplanowane zostały m. in. warsztaty teatralne.

Podczas warsztatów teatralnych „Po góralsku” i spotkań etno „Z góralami” będziemy wracać do przeszłości związanej z tradycją i kulturą naszych przodków. Cofniemy się o pół wieku w czasie, po to, aby odtworzyć ówczesne zwyczaje, obyczaje, obrzędy, prace polowe, stare zawody, ale także język gwarowy, przyśpiewki, muzykę i strój.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach i warsztatach wszystkich chętnych, bez względu na wiek, którzy chcą przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych lat oraz tych, którzy chcą być aktorami i są gotowi wystąpić na planie.

 „Scenki” będą powstawać w autentycznych warunkach (np. polana, izba). Każda z nich będzie odzwierciedlać dawne życie mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna z uwzględnieniem wszelkich detali. Wszystkie zostaną profesjonalnie sfilmowane, a następnie będą one prezentowane podczas Jesiennego Etno Festiwalu My górale, który odbędzie się we wrześniu w Tylmanowej.

Warsztaty poprowadzi Michał Busek – animator Dziecięcego Teatru Muzycznego Hejo i Klubu Seniora „Wiecznie Młodzi”.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.