Tabliczki na wieżach z apelem do mieszkańców i odwiedzających Gorce

 

 „Miejsce bez śmieci i koszy”, „zabierz śmieci ze sobą”, „jestem eko, nie śmiecę”  – tabliczki z treścią informacyjną i jednocześnie z apelem, w ostatnich dniach, zostały zamontowane na wieżach widokowych i szlakach znajdujących się w Gminie Ochotnica Dolna. Na tablicach, obok loga Gminy znalazło się także logo wypracowanej właśnie marki ekologicznej Gminy. Tabliczki są reakcją na ciągłe pozostawianie śmieci w górach.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich odwiedzających wieże widokowe oraz wędrujących szlakami w Gorcach i Beskidzie Sądeckim o nie pozastawianie śmieci! Ich obecność nie służy przyrodzie! Niszczy wizerunek naszej Gminy. Zatem wspólnie, i mieszkańcy, i turyści, dbajmy o czystość na szlakach i szczytach! Tylko w ten sposób możemy zapobiegać dewastacji środowiska.

Zachowujmy rozsądek i bierzmy odpowiedzialność za nasze góry, za nasz region – za Polskę i Ziemię – naszą matkę.

Po czystych, zielonych szlakach wędruje się z prawdziwą przyjemnością. Można oczy nasycić pięknymi widokami, można się zrelaksować i odpocząć. Śmieci mącą ten widok i burzą harmonię natury, dlatego apelujemy do wszystkich, aby śmieci zabierać ze sobą…

  Warto zadbać o środowisko. Kolejne pokolenia będą nam wdzięczne za to, że pozostawiliśmy im zadbane i czyste góry!

Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy eko!

Eko Ochotnica & Tylmanowa. W rytmie natury!