Wokół lokalnych publikacji – spotkanie promocyjne

Tradycyjne spotkanie ludzi rozmiłowanych w tradycji, czyli ostatnie z cyklu trzech spotkań promocyjnych. Odbyło się ono w Tylmanowej.

Dekoracja przygotowana przez gospodarzy – Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej, przyciągała wzrok i eksponowała publikacje wydane w latach 2019-2024 na terenie Gminy Ochotnica Dolna.

W centralnym punkcie umiejscowiony był najnowszy komiks ZBÓJNICY, którego promocja odbyła się podczas tego spotkania.

Wydarzenie w imieniu Kierownika Wiejskiego Ośrodka Kultury Anety Wolańskiej rozpoczął Michał Busek, następnie Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk zaprezentował zebranym pozycje książkowe. Zaś Wojciech Mulet, Agata Cieślik, Dawid Golik, Natalia Guzik–Ryś, Jan Bodziarczyk opowiedzieli o tym, jak powstawała dana pozycja, co było najtrudniejsze w pracy i czym ona się wyróżnia na tle pozostałych.

Szeroka rozpiętość tematyczna pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Od najmłodszych, którym dedykowane są kolorowe komiksy, po najstarszych zafascynowanych kuchnią, jak również przyrodą i dziejami Ochotnicy.

Prezentacji, rozmowom przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność, która w międzyczasie mogła częstować się pysznościami przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tylmanowej.

Spotkanie zakończyło się rozmowami o tożsamości, tradycji, planach, z których wynikało wiele refleksji dotyczących nas samych.