Ruszają zapisy na warsztaty zielarskie
Ruszają zapisy na warsztaty zielarskie

Ruszają zapisy na warsztaty zielarskie

Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna na warsztaty zielarskie.

Obejmują one:

  • Część teoretyczną – prezentacja wartościowych roślin uprawnych i dziko rosnących wraz z opisem ich właściwości, możliwości wykorzystania, omówienie sposób zbioru i przetwarzania roślin.
  • Wyjście w teren – spacer po okolicy z rozpoznawaniem roślin dziko rosnących.
  • Wykonanie preparatów z wykorzystaniem ziół – spożywczych, leczniczych, kosmetycznych.

Warsztaty poprowadzi Agata Cieślik – z zawodu nauczycielka, z zamiłowania zielarka, pasjonatka naturalnych kosmetyków, ziołolecznictwa oraz dzikiej kuchni. Dyplomowany zielarz – fititerapeuta, absolwentka wielu kursów i warsztatów zielarskich i kosmetycznych, ukończyła kurs pod kierunkiem Henryka Różańskiego „Terapie biologiczne”.

Warsztaty odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia. Działania prowadzone są w ramach zadania „Tradycja ziołami pachnąca” realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej. Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Zapisy trwają do 16 sierpnia br.

Zapisy i szczegółowe inf. pod nr tel. 570 740 994.

Zapraszamy!

Operacja realizowana jest w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczności wdrażanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”.