Rozpoczęły się warsztaty z rysunku
Rozpoczęły się warsztaty z rysunku

Gmina Ochotnica Dolna realizuje zadanie pn. „Historia kreską rysowana”, które jest finansowane z  Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

W ramach ww. zadania odbywają się warsztaty z rysunku, które prowadzi Elżbieta Podgórska – mieszkanka Ochotnicy. W warsztatach biorą udział uczniowie szkół z terenu Gminy Ochotnica Dolna z klas V- VIII, wyłonieni w drodze rekrutacji.

Uczestnicy warsztatów próbują swoich sił w rysowaniu twarzy przedstawiających różne emocje. Na pierwszych zajęciach przedmiotem szkicowania było ludzkie oko, które skrywa w sobie sporo emocji. Uczestnicy dowiedzieli się o różnych technikach cieniowania.

Warsztaty potrwają do końca sierpnia. Zajęcia odbywają się w Wiejskich Ośrodkach Kultury na terenie Gminy. Prace powstałe w wyniku zajęć zostaną zaprezentowane na wystawie podczas podsumowania projektu.

Operacja realizowana jest w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczności wdrażanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”