Rodzinny Rajd Pieszy na Koziarz – wznawiamy zapisy
Rodzinny Rajd Pieszy na Koziarz – wznawiamy zapisy

Zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Rajdzie Pieszym na Koziarz, który odbędzie się 4 września br. Stanowi on jeden z elementów Festiwalu Dunajca, który rozpocznie się tego samego dnia od 15.00.

Zapisy na Rajd trwają do 2 września i są przyjmowane mailowo na adres: promocja@ochotnica.pl oraz telefonicznie pod nr tel. 570 740 994. Aby dokonać zapisu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny poniżej lub w Wiejskich Ośrodkach Kultury). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Regulamin Rodzinnego Rajdu Pieszego na Koziarz dostępny jest w załączniku. Rodzice dzieci niepełnoletnich proszeni są o wypełnienie dodatkowego oświadczenia – załącznik poniżej.

Rajd wyruszy z Tylmanowej o godz. 9.00. Zbiórka w os. Rzeka (pod Bastą). Uczestnicy Rajdu, na miejscu zbiórki, otrzymają koszulki z numerami startowymi, opracowane specjalnie na to wydarzenie. Koszulka, w kolorze niebieskim, zawiera logo Festiwalu Dunajca oraz hasło: „Łączy nas przyroda i kultura”. Z tyłu znalazła się grafika gminnej akcji „Zdobywcy 4 wież” oraz loga informujące o źródle finansowania wraz z  logiem partnera projektu – słowackiej Leśnicy.

Oprócz koszulek, uczestnicy Rajdu, otrzymają na drogę pakiety startowe składające się z wody mineralnej, drożdżówki domowego wypieku i jabłka.

Trasa Rajdu będzie prowadzić z Tylmanowej z os. Rzeka (spod Basty) na Koziarz, a następnie z Koziarza do os. Kozielce w Tylmanowej (amfiteatr obok boiska sportowego przy ZSP im. H. Sucharskiego w Tylmnaowej). Uczestnicy Rajdu mają do pokonania około 11 km. Suma podejść wynosi 550 m. Powrót planowany jest na godz. 15.00.

Na trasie przewidziane są przerwy w marszu – jedna w drodze na szczyt, druga przy zejściu. Ponadto, na półmetku trasy tj. w pobliżu wieży widokowej na Koziarzu, zaplanowany został dłuższy odpoczynek, podczas którego uczestnicy zostaną zaproszeni na regionalny poczęstunek. Na każdego będzie czekać gorąca zupa oraz inne drobne tradycyjne przekąski wraz z kawą i herbatą, które na pewno wzmocnią i dodadzą sił na kolejne godziny wędrowania.

Po zakończonym Rajdzie, przy amfiteatrze w Tylmanowej, nastąpi podziękowanie uczestnikom Rajdu oraz przekazanie rodzinom „turystycznych” gadżetów, m. in. kubków emaliowanych, które z pewnością przydadzą się podczas innych górskich wycieczek.

Zapraszamy do udziału w Rajdzie całymi rodzinami!

Projekt „Szlakiem przyrody i kultury w Dolinie Dunajca” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Projekt jest realizowany razem z partnerem słowackim – Leśnicą.