Powstała nowa strona internetowa – miejsca pamięci
Powstała nowa strona internetowa – miejsca pamięci

W ramach realizowanego w ubiegłym roku przez Gminę Ochotnica Dolna projektu „Pamięci walczących” dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju 2020”, powstała strona internetowa www.miejscapamieci.ochotnica.pl, do odwiedzenia której zapraszamy.

Strona składa się z kilku zakładek. Pierwsza z nich zawiera informacje o ważnych historycznie miejscach pamięci znajdujących się w Tylmanowej i Ochotnicy. Zostały one pogrupowane ze względu na lokalizację, stąd podział na Ochotnicę Dolną, Ochotnicę Górną i Tylmanową. Każde miejsce zawiera opis oraz galerię zdjęć. Kolejna zakładka odsyła do map miejsc pamięci znajdujących się na terenie Gminy. Główna mapa została zamieszczona w PDF z możliwością pobrania. Na stronie internetowej można znaleźć również informacje o „ludziach z historią”, czyli zasłużonych mieszkańcach Ochotnicy i Tylmanowej, wystawie i publikacji – które także powstały w ramach zadania „Pamięci walczących”.

Serdecznie zapraszamy i mieszkańców, i turystów do odwiedzania strony!

Dofinansowano z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju 2020”.