Podkaszanie żyta w Tylmanowej – po dawnemu

W miniony piątek (7 sierpnia) od samego rana w Tylmanowej trwały prace związane ze żniwami. A wszytko za sprawą realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej projektu „My górale i nasza tożsamość” mającego za zadanie utrwalić w formie zdjęć i  filmów dawne zwyczaje, tradycje i prace polowe, które były kiedyś stałym elementem życia mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna.

Po nagraniach związanych z robieniem palm wielkanocnych i praniem w potoku przyszedł czas na sfotografowanie pracy podczas żniw. Tym razem za plan zdjęciowy posłużyło pole żyta w os. Padół w Tylmanowej.

Aktorzy ubrani w dawne stroje i wyposażeni w sierpy oraz kosy rozpoczęli podkaszanie żyta. Ich praca rozpoczęła się wczesnym rankiem przy powoli opadających mgłach.

Dziękujemy mieszkańcom Tylmanowej za udział w nietypowej sesji zdjęciowej i za pomoc w realizacji projektu. Dziękujemy Panu Józefowi Udzieli za użyczenie pola z żytem. Dziękujemy Lucynie Kozub za wykonanie profesjonalnych zdjęć, które zostaną użyte w wydawanym przez WOK kalendarzu na 2021 r.

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego planu zdjęciowego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.