Ostatnie pożegnanie śp. Kazimierza Konopki
Ostatnie pożegnanie śp. Kazimierza Konopki

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi…

Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez…
I są takie osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień…

W sobotę (21 sierpnia) w Tylmanowej odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Konopki – wieloletniego Wójta Gminy Ochotnica Dolna, który zmarł w czwartek 19 sierpnia.

Msza św. pogrzebowa została odprawiona w kościele parafialnym w Tylmanowej. Przewodniczył jej ks. Marek Mroczek. Towarzyszyli mu kapłani rodacy oraz księża z Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej.

W ostatniej drodze śp. Kazimierzowi Konopce towarzyszyli bliscy, ale także licznie zgromadzili się mieszkańcy Gminy Ochotnica Dolna. Obecne były poczty sztandarowe szkół podstawowych z terenu Gminy, Związków Podhalan, Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Łowieckiego. Na pogrzeb przybyli delegaci Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej, Rad Sołeckich, Wiejskich Ośrodków Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej, Koła Gospodyń Wiejskich.

Oprawę muzyczną mszy św. zapewnił tylmanowski chór misericordia oraz kapela Ochotni z Ochotnicy Górnej. W drodze na cmentarz i na cmentarzu zagrała Orkiestra Dęta OSP w Ochotnicy Dolnej oraz zespół Ochotni.

Na cmentarzu słowa pożegnania padły ze strony Tadeusza Królczyka Wójta Gminy Ochotnica Dolna oraz Bogusława Waksmundzkiego Wicestarosty Powiatu Nowotarskiego i Przewodniczący Rady Euroregionu Tatry.