Odbył się Rodzinny Rajd Pieszy na Koziarz
Odbył się Rodzinny Rajd Pieszy na Koziarz

4 września, w sobotę, po raz pierwszy, odbył się Rodzinny Rajd Pieszy na Koziarz. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Szlakiem przyrody i kultury w Dolnie Dunajca” realizowanego przez Gminę Ochotnica Dolna razem z partnerem słowackim – Gminą Leśnica.

Rajd wyruszył około godz. 9.30 spod Basty w os. Rzeka w Tylmanowej. Uczestnikom zostały rozdane pakiety startowe składające się z bułki, jabłka, wody mineralnej oraz koszulek i numerów startowych.

Uczestnicy, pod okiem przewodnika, pokonali trasę na Koziarz, docierając na szczyt, na którym znajduje się wieża widokowa. Następnie, na półmetku trasy, dla wszystkich został przygotowany regionalny poczęstunek, który dodał sił na dalsze godziny wędrowania.

Rajd zakończył się obok amfiteatru – przy boisku sportowym w Tylmanowej. Uczestnicy zostali przywitani gromkimi brawami przez zebranych. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci kubka emaliowanego – przydatnego podczas górskich wycieczek.

Uczestnikom Rajdu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dobre humory.

Dziękujemy wszystkim za udział w Rajdzie, szczególnie rodzicom najmłodszych dzieci, które dzielnie wędrowały na Koziarz.

Podczas Rajdu odbyło się także sprzątanie szlaku prowadzącego na Koziarz, które koordynowała Fundacja Run Vegan z Violettą Domaradzką i Robertem Zakrzewskim na czele. Akcja sprzątania zainicjowała Tydzień Ekologii w Ochotnicy i Tylmanowej.

Projekt „Szlakiem przyrody i kultury w Dolinie Dunajca” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Projekt jest realizowany razem z partnerem słowackim – Leśnicą.