Nagrania do teledysku ekologicznego
Nagrania do teledysku ekologicznego

W dniach 15 – 16 czerwca w Ochotnicy i Tylmanowej odbyły się nagrania do teledysku ekologicznego w ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej zadania „EKOja + EKOty = EKOmy.

Pierwszego dnia uczestnicy nagrań zgromadzili się w Tylmanowej i to tutaj powstały materiały zdjęciowe – z Dunajcem w tle. Kadry były kręcone m. in. na nowej kładce VeloDunajec, przy oczyszczalni ścieków oraz w os. Klępy na tle zabytkowej drewnianej zabudowy. W międzyczasie odbył się mini piknik integracyjny dla Polaków i Romów – z kiełbaskami, muzyką i dobrą zabawą.

Drugiego dnia nagrania powstały w Ochotnicy Dolnej m. in. przy budynku Urzędu Gminy, w składzie węgla i na boisku sportowym.

W realizacji teledysku uczestniczyli Romowie z Ochotnicy Górnej, Dziecięcy Teatr Muzyczny Hejo i Stowarzyszenie Klub Seniora Wiecznie Młodzi. Nad scenami czuwał Michał Busek, natomiast nagrywali Mikołaj Żądło – z ziemi i Leszek Górni – dronem.

Transparent z hasłem „Żyj ekologicznie” wykonały dzieci z Teatru Hejo wraz z Małgorzatą Wąchałą – pracownikiem WOK w Tylmanowej.

Teledysk promujący naszą Gminę i zachęcający do bycia eko będzie można zobaczyć już jesienią.

Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021–2030”.