Motory, rowery, hulajnogi – rozpoczęcie sezonu rowerowo-motocyklowego

11 maja w Tylmanowej, na placu przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego, odbyło się otwarcie sezonu ROWEROWO-MOTOCYKLOWEGO 2024

Był to niezwykły zastrzyk adrenaliny! Całość wydarzenia rozpoczęła się od przejazdu motorowego przez rozkwitającą Tylmanową. Piękne maszyny cieszyły oko przejeżdżających główną drogą turystów, jak również lokalnych mieszkańców.

Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli we Mszy Świętej, podczas której ksiądz proboszcz Janusz Paciorek poświęcił pojazdy, czyli rowery, motory, hulajnogi, wózki… Modliliśmy się o bezpieczny i dobry sezon dla wszystkich kierowców. Ujmujący był widok kasków zgromadzonych na schodach prezbiterium – tych dużych i malutkich – wszakże otwarcie sezonu rowerowo-motocyklowego było dla wszystkich, od małych dzieci po dorosłych i seniorów.

Na placu wcale nie było nudno. Emocjonujący pokaz rowerowy w wykonaniu MKS Trial Ochotnica, miasteczko rowerowe przygotowane przez OSP Zarzecze, pyszności KGW Tylmanowa, animacje i zabawy dla dzieci.

Ponadto podczas wydarzenia przypominaliśmy sobie zasady ruchu drogowego, zaznajomiliśmy się też ze sprzętem i pracą Ochotniczej Straży Pożarnej, zaś w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury można było zostać BOHATEREM, czyli oddać krew.

Podczas przejazdu i całego wydarzenia czuwali Strażacy OSP Tylmanowa, zabezpieczając teren.

W organizację otwarcia sezonu rowerowo-motocyklowego w Tylmanowej włączyli się: Parafia pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Tylmanowej, Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej, Koło Gospodyń Wiejskich z Tylmanowej, Caritas, RMK Tylmanowa.

Działo się! Pozostało nam życzyć BEZPIECZNEGO sezonu!