Wielkość tekstu
Skala szarości Skala szarości
Wysoki kontrast Wysoki kontrast
Odwrotny kontrast Odwrócony kontrast
Jasne tło Jasne tło
Podkreślanie linków Podkreślenie linków
Zwiększ odległość tekstu
KAPITALKI
Reset Reset
Festiwal Dunajca już wkrótce
Festiwal Dunajca już wkrótce

21 sierpnia w Tylmanowej odbędzie się Festiwal Dunajca – wydarzenie promujące kulturę i tradycję, które zrodziły się w dorzeczu Dunajca.

Tylmanowa leży nad Dunajcem, a przepływająca przez nią rzeka tworzy w dwóch miejscach malownicze zakola zwane przełomem Dunajca.  Osiedla rozciągają się po jednej i drugiej stronie brzegu rzeki, a łączą je mosty i kładki przerzucone nad Dunajcem. To właśnie tutaj, nad Dunajcem, zrodziła się tylmanowska tradycja i kultura.

Festiwal Dunajca jest częścią projektu „Szlakiem przyrody i kultury w Dolinie Dunajca” realizowanego przez Gminę Ochotnica Dolna wspólnie ze słowacką Leśnicą.

Realizacja projektu ma celu wzajemne poznanie się mieszkańców przygranicznych Gmin Ochotnica Dolna i Leśnica, jak również poznanie atutów krajobrazowych tutejszego regionu i mało znanego dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego. Służyć temu mają zaplanowane w ramach projektu działania, które spowodują wzrost atrakcyjności obydwu Gmin i zwiększenie napływu nowych turystów, wzajemne poznanie tradycji regionu, kultury i dziedzictwa.

W dniu Festiwalu o godz. 9.00 z Tylmanowej wyruszy Rodzinny Rajd Pieszy na Koziarz – szczegółowe informacje wkrótce.

Podczas Festiwalu, na scenie zaprezentują się zespoły regionalne ze Spiszu, Orawy, Podhala, Sądecczyzny. Gościnnie wystąpi zespół Maguranka ze Słowacji. Zagra także Tryptyk, a gwiazdą wieczoru będzie Ciupaga. W trakcie imprezy zostanie zaprezentowana turystyczna strona internetowa, wirtualny spacer oraz aplikacja mobilna powstałe dla Gminy Ochotnica Dolna, zawierające opisy i zdjęcia 150 ważnych i atrakcyjnych miejsc w Ochotnicy i Tylmanowej oraz trasy: biegowe, rowerowe, piesze, narciarskie i tematyczne.

Na festiwalu obecni będą twórcy ludowi, który zaprezentują zebranym swoje prace. Zostanie zorganizowane także kino plenerowe – na wielkim telebimie będą wyświetlone filmy etno „My górale i nasza tożsamość” oraz „Gorczańskie smaki, góralskie nuty”. Będzie też dostępna strefa z atrakcjami dla dzieci i rodzin: zjeżdżalnie, dmuchańce, malowanie twarzy, popcorn, wata cukrowa i in.

Już dzisiaj zapraszamy do udziału! Szczegóły wkrótce.

 Projekt „Szlakiem przyrody i kultury w Dolinie Dunajca” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Projekt jest realizowany razem z partnerem słowackim – Leśnicą.

Chcesz być na bieżąco? Mamy newsletter!