Konkurs Eko Piknik
Konkurs Eko Piknik

 

🌱🍃🌿☘️🍀Konkurs ekologiczny „Coś nowego z czegoś starego” dla uczniów z Ochotnicy i Tylmanowej
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi (22 kwietnia) i organizowanym, co roku, na wiosnę, przez Gminę Ochotnica Dolna, Tygodniem Ekologii, zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych z Ochotnicy i Tylmanowej, z klas od I do VIII do wzięcia udziału w Konkursie ekologicznym pt. „Coś nowego z czegoś starego”.
📍♻️Konkurs polega na wykonaniu pracy plastyczno-technicznej z wykorzystaniem materiałów wtórnych oraz ekologicznych. Zachęcamy do tworzenia przedmiotów używanych w życiu codziennym. Praca może zostać wykonana dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów i powinna finalnie pokazać dowolny przedmiot/eksponat. Liczy się wyobraźnia, ciekawy pomysł oraz kreatywność.
♻️Prace konkursowe należy składać w szkołach do 20 kwietnia 2022 r.
📍Celem Konkursu jest przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych, kształtowanie świadomości ekologicznej, upowszechnianie idei powtórnego wykorzystywania odpadów oraz zapobiegania ich powstawania.
Podczas etapu szkolnego, w każdej klasie, zostanie wyłoniona jedna najciekawsza praca. Laureaci wezmą udział w etapie gminnym Konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących kategoriach wiekowych: I kategoria – kl. I – III, II kategoria – kl. IV – VI, III kategoria – kl. VII – VIII.
Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci m. in. wejściówek do stref basenowych w Gorącym Potoku, bonów na pizzę, smartwatchy i in. Sponsorami nagród są m. in. Gorący Potok, Styl Gór, GABRYŚ-wyroby regionalne, Reglle.
Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi 22 kwietnia 2022 r. podczas Pikniku Ekologicznego w Tylmanowej (amfiteatr obok boiska sportowego przy budynku ZSP im. mjra H. Sucharskiego). Szczegóły dotyczące wydarzenia podamy wkrótce.
Regulamin Konkursu dostępy jest poniżej, a także w szkołach i Wiejskich Ośrodkach Kultury.
Zapraszamy do udziału! 🙃
🌱🍃🌿☘️🍀
Regulamin poniżej: