Dzisiaj jest święto wszystkich dzieci

31 maja świętowaliśmy hucznie i z rozmachem, tak jak należy obchodzić Dzień Dziecka.

Na każdej buźce widać było uśmiech, nic dziwnego – stanęliśmy na głowie, by każdy znalazł coś dla siebie, a przy okazji otrzymał nagrodę z wielkiej, magicznej skrzyni. Ustawiały się do niej kolejki, naprawdę długie kolejki! Było w czym wybierać.

Na scenie prezentowali się odważni, młodzi artyści, którym nie brakuje zapału do działania, talentu i pasji.

Z dziećmi i dla dzieci, bo w Dniu Dziecka chodzi o to, by być razem.

W to piękne piątkowe popołudnie nasze oczy napawały się cudownymi występami.

Prezentacje rozpoczęliśmy od uczniów z klasy 3 Zespołu Szkolno- Przedszkolny im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej, którzy zaprezentowali widowisko dla Mamy i Taty, składając przy tym płynące z serca życzenia.

Następnie dziewczynki z baletu ujęły nas swoją gracją i lekkością, po nich grupa z tańcem nowoczesnym – w tym układzie nie brakowało pazura.

Nadszedł czas na wyciszenie solowymi występami uczniów Ogniska Muzycznego z sekcji skrzypiec i wokalu. Melodyjne utwory płynęły z instrumentów oraz ust naszych dziewczyn i chłopców.

Zespół Regionalny Tylmonowsko Cyrhlo zachwycił strojami, śpiewem, a przy tym tradycyjnym tańcem. I chociaż dzieciaki dopiero się uczą, to już prezentują się znakomicie.

Scena należała do nich.

Wręczyliśmy również medale najlepszym z najlepszych w rozgrywkach piłkarskich Klubu Lubań Tylmanowa.

Wszyscy zebrani mogli raczyć się poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tylmanowej. Zabawy i animacje angażowały dzieci w różnym wieku. Było malowanie twarzy, kręcenie kołem, zjeżdżalnie, zagadki i więcej.

Dodatkowo strażacy z OSP Tylmanowa przygotowali szereg konkurencji wymagających sprawności fizycznej i myślenia. Umiejętności te z pewnością mogą przydać się w życiu.

A na koniec #pianaparty – na nikim nie zostało suchej nitki, ale zabawa była świetna!

Podczas Dnia Dziecka, przy pomocy harcerzy z 9. Podhalańskiej Drużyny Harcerskiej im. Olgi i Andrzeja Małkowskich z Ochotnicy Górnej, odbyła się również zbiórka na rzecz Fundacji Pod Niebem Pienin.

Nie przestraszyliście się pogody i przybyliście tak licznie. Dziękujemy.

A Wam jak się podobało?