,,Cały świat jest w naszych rękach” – EKO warsztaty
,,Cały świat jest w naszych rękach" - EKO warsztaty

Warsztaty ,,Zielono mi” z Moniką Sawicką-Kacprzak wraz z Gminna Biblioteką Publiczną i Wiejskimi Ośrodkami Kultury w Tylmanowej i Ochotnicy Górnej rozpoczęliśmy od piosenki oraz krótkiego teoretycznego wprowadzenia 😊

Ekologia to wszystko, co istnieje w zgodzie z naturą. Na szczęście możemy obserwować coraz więcej ekologicznych przedmiotów np. samochody hybrydowe, torby wielokrotnego użytku, nawozy, biopaliwa, wszystko produkowane bez chemicznych składników.
Poznaliśmy odnawialne (woda, wiatr, słonce, gleba, powietrze) i nieodnawialne (ropa naftowa, węgiel, gaz ziemny) zasoby przyrody oraz Zasady Małego Ekologa:
♻️ Nie zaśmiecaj i sprzątaj śmieci.
♻️ Segreguj odpady.
♻️ Nie niszcz drzew i szanuj zieleń.
♻️ Dbaj o zwierzęta.
♻️ Zakręcaj wodę i kąp się pod prysznicem.
♻️ Wyłączaj światło i urządzenia, których nie używasz.
♻️ Używaj produktów wielokrotnego użytku
♻️ Zamień auto na rower.
♻️ Nie wypalaj traw i nie krzycz w lesie.
Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci i najważniejsze Organizacje Ekologiczne.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – największe święto świata, a to od nas zależy czy będzie ona szczęśliwa i z nas dumna.
A na koniec wpadliśmy w wir malowania, rozwiązywania rebusów, wykreślanek, a wszystko z motywem ekologii.
,,SOS – to Ziemia woła ludzi, jutro tlen już trudniej będzie zbudzić. SOS – ratujmy siebie sami, SOS – do siebie wysyłamy”
Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021–2030”.