Apel do Mieszkańców i Turystów
Zakaz wychodzenia w rakach na wieże widokowe

Szanowni Mieszkańcy i Turyści! Wszyscy odwiedzający wieże widokowe w Gminie Ochotnica Dolna!

Zwracamy się do Was z gorącym apelem i jednocześnie prośbą, aby nie wchodzić na wieże widokowe w rakach. Rozumiemy, że szczególnie teraz, zimą, są one niezbędnym elementem wyposażenia każdego turysty wędrującego po górach. Jednak o ile metalowe kolce umożliwiają bezpieczne poruszanie się po lodzie czy śniegu o tyle powodują ogromne zniszczenia w fakturze drewnianych stopni, podczas wchodzenia w nich na wieże widokowe. Nie trudno jest wyobrazić sobie wbijające się w drewniane schody raki, powodujące przy każdym kroku wyrywanie fragmentów drewna.

Rozumiemy też, że każdy kto wyjdzie na szczyt chce się wspiąć na najwyższą platformę wieży, aby podziwiać wspaniałe panoramy. Nikomu tego nie zabraniamy, ale apelujemy o zdjęcie raków przed wejściem na wieże. Wystarczy przysłowiowa minuta aby to zrobić. Jeśli nie mamy jednak ochotny zdjąć raków to nie wchodźmy na wieżę. Szanujmy tę infrastrukturę, którą mamy. Niech inni, którzy będą wędrować wiosną czy latem też mają szansę wyjść na wieże, po nie zniszczonych schodach! Bądźmy rozsądni i dbajmy o to, z czego mamy możliwość korzystać.

Na każdej wieży, tuż przy schodach, zostały zawieszone tabliczki zakazujące wejścia na wieżę w rakach. Prosimy, aby do tej informacji się bezwzględnie dostosować. Z góry dziękujemy za odpowiedzialność.