27 wykonawców na I Ochotnickiej Eurowizji

Śpiewać każdy może, a w Gminie Ochotnica Dolna każdy umie to robić pięknie. Bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Pokazali to uczestnicy Ochotnickiej Eurowizji, która po raz pierwszy odbyła się 20 lutego 2024 r. w Tylmanowej.

Wykonaniom na najwyższym poziomie towarzyszyły wymowne emocje, wszak nasza estrada może już równać się z największymi scenami świata.

 


 

To nie był konkurs jak każdy inny. Było to czuć już od samego wejścia.

Wydarzenie rozpoczęli Aneta Wolańska Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Tylmanowej i Ochotnicy Górnej, Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna oraz konferansjer Michał Busek.

Uczestnicy zajęli miejsca przy stolikach i cierpliwie czekali na swoją kolej, dopingując prezentacje kolegów i koleżanek. Również oni dołączyli się do oceny. Każdy uczestnik mógł oddać jeden głos (gwiazdkę) na najlepszy jego zdaniem wykon. To niezła zagwozdka, ponieważ każdy występ ujmował widownie czymś innym.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 0-3, szkoły podstawowe klasy 4-8 oraz szkoły ponadpodstawowe, łącznie 27 uczestników z Tylmanowej, Ochotnicy Górnej i Ochotnicy Dolnej, którzy występowali na scenie jako soliści, duety, a nawet tercety.

Prezentacje oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Ewa Walkowska, Anna Gromala, Stanisław Urbaniak, która postanowiła uhonorować uczestników następującymi wyróżnieniami:

  • Kategoria szkoły podstawowe klasy 0-3

1 miejsce Natalia Jurkowska (soliści) oraz Gabriela Tokarczyk i Ewa Wygrecka (duety)

2 miejsce Karolina Rusnarczyk (soliści) oraz Łucja Kamińska i Mikołaj Kamiński (duety)

3 miejsce Martyna Chodniczak (soliści)

  • Kategoria szkoły podstawowe klasy 4-8

1 miejsce Aneta Wygrecka (soliści)

2 miejsce Zuzanna Jasiurkowska (soliści)

3 miejsce Karolina Adamczyk (soliści) oraz Alicja Królczyk i Sabina Królczyk (duety)

  • Kategoria szkoły ponadpodstawowe

żadnego miejsca nie przyznano

Werdykt jury zakończyło ogłoszenie zwycięzcy – najlepszego z najlepszych, czyli GRAND PRIX pierwszej edycji Ochotnickiej Eurowizji, jakim było nagranie piosenki w profesjonalnym studiu nagrań, które otrzymała Magdalena Konopka z Ochotnicy Górnej.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz pamiątkowe gadżety.

Uczestnikom towarzyszyła liczna publiczność, nagradzająca gromkimi brawami każdy występ.

To wielka odwaga, stanąć i zaśpiewać na scenie, ale też siła oraz znak, że nie poddajecie się, walczycie do końca.

Jako organizatorzy gratulujemy Wam tych cudownych prezentacji, równocześnie dziękując za rozbudzanie w nas emocji, bo były też takie występy, przy których kręciła się łezka w oku. Za tą delikatność, wrażliwość i piękno dziękujemy.